Painkiler - top PainkilerPainkiler - topPainkiler - topPainkiler - topPainkilerPainkiler - topPainkiler - top
Painkiler
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:32

Strefa czasowa UTC




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Painkiller HD - podnieś do kolekcjonerki!
Post: 12 gru 2012, 20:13 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2007, 15:02
Posty: 1036
Lokalizacja: Kielce
Na Steamie ruszyła ciekawa oferta dotycząca edycji kolekcjonerskiej Painkiller: Hell & Damnation. Oferta o tyle ciekawa, że za 10 euro, czyli jakieś 40 złotych możemy uzupełnić naszą standardową edycję gry do poziomu Edycji kolekcjonerskiej. Dostaniemy dzięki temu wszystko to, co owa edycja zawiera, rzecz jasna w formie cyfrowej. O tyle lepiej, że płacimy mniej (aczkolwiek jak na nasze standardy 40 zeli to nie jest super cena), ale kartki pocztowe i naklejki w formie cyfrowej dają nam możliwość drukowania w wysokiej rozdzielczości tych elementów w nieskończoność, gdy posiadacze pudełkowej mieli już wydrukowany nakład. W przypadku naklejek wystarczy kupić specjalny papier do drukarki, który drogi z resztą nie jest.


Czy warto wydać cztery dyszki za troszkę fajnych dóbr cyfrowych w tym oryginalnego soundtracku, materiału filmowego The making of i dwóch DLCków, nie wspominając o wcześniejszych drukowanych dobrach? To już sami musicie ocenić. Ja zapewne się skuszę. Dla zaciekawionych odsyłam na stronę sklepu Steamie.

_________________
https://zgg.ujk.edu.pl/
https://www.researchgate.net/profile/Pawel_Przepiora


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller HD - podnieś do kolekcjonerki!
Post: 13 gru 2012, 17:34 
Offline
Zagubiona dusza
Zagubiona dusza
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 cze 2012, 20:05
Posty: 28
Lokalizacja: Kraków
Cena nie jest aż tak koszmarna.Chyba ja też się skuszę :lol2:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller HD - podnieś do kolekcjonerki!
Post: 13 gru 2012, 18:40 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2007, 15:02
Posty: 1036
Lokalizacja: Kielce
Moje wrażenia? Warto zwłaszcza dla Polaka. Kupiłeś grę z CDA za 16 zeli, innej wersji na naszym rynku nie ma, a kolekcjonerkę w pudełku musiałbyś sprowadzać zza granicy za jakieś 120-130 zeli. Niby wolę coś namacalnego jako kolekcjonerkę bo to ma jako taka wartość ale wersja cyfrowa ma kilka dobrych zalet.

Po pierwsze, jeśli kupowałeś gre z CDA to uzupełniając ją o ten element łącznie płacisz niecałe 60 zeli (gra z CDA + to). Wychodzi 2x taniej niż kupienie całej kolekcjonerki z gra na steamie czy w boxie.

Po drugie, 40 zeli może jak na paczkę materiałów to nie jest super cena, ale nie jest też wygórowana. Myślę że jest ustalona tak w miarę okej, ale ja bym się kłócił o to ze warta jest jakieś 7-8 euro. Różnica jednak jest niewielka więc nie pyskuję, cena jest ok.

Po trzecie, zawartość jest w naprawdę dobrej jakość i jest tego całkiem całkiem sporo (1.5 giga!!!!). Wszystko znajdziemy w folderze z grą w folderze z odpowiednia nazwą.
Co jest tam tak ciekawego? Oryginalny soundtrack z vocalem i bez w dużej jakość brzmienia. Miodnie, nawet okładka jest płyty jest. Troszeczkę chyba źle przycięty The Making off, w chyba 3-4 filmach (tak nie pomyliłem się, jest tam kilka filmików od 2 do 10 minut, łącznie 50 minut materiału!!!!) jakby filmik kończy się na kilka sekund za wcześnie gdy jeszcze wypowiadajacy się konczy zdanie. To chyba jakieś 3-5 sekund max ucinki, sądzę ze to wina wersji digital i oby steam uploadnoł poprawione. Nie mam pewności czy ci co kupili to na DVD tez tak mają, puściłem temat na centrum gry by się zapytać ludzi. Mamy w formie PDFa wszystkie pocztówki, postery i naklejki w wersji wysokiej rozdzielczości gotowe do wydruku i to wielokrotnego! Dla mnie bomba. Może w przypadku wersji BOX, masz namacalne pamiątki ale masz je po jednym egzemplarzu już wydrukowane. Tu wystarczy kupić specjalny (niedrogi) papier samoprzylepny do drukarki i możemy robić masę dużych i małych naklejek albo sobie nawet zrobić te postery i pocztówki (tu chyba jak chcesz mieć prawdziwą pocztówkę to trzeba mieć znajomość w drukarni albo specjalna drukarkę... tektura przez drukarkę komputerową nie przejdzie :P ). Jeszcze przeogromny artobook w wysokiej rozdzielczości w PDF gdzie mamy prócz kilku znanych artów z PKHD, w tym te niepublikowane, ale i od groma znanych, mniej znanych i chyba w życiu nie publikowanych i ciekawych artworków z PK Overdose. Warto obejrzeć! No i na sam koniec dwa DLCki, które są najsłabsza stroną paczki. Pierwszy dodaje nam ciekawy skin postaci do multiplayera. Mianowicie Necro... Microgiganta... nie sugerujcie się graficzką w sklepie, tutaj on wygląda inaczej. Jest fajnie wykonany ale na starcie rzucają się w oczy jego dość dziwnie małe ramiona... pewnie to z przyzwyczajenia że Necrogigant miał je większe od nóg. Najgorszy DLC to karta tarota. Odstaje graficznie to raz, niby jest srebrna i ma własny, trzeci slot tylko dla siebie wśród kart, to jej działanie jest tragiczne. Zwiększa siłę zadawanych obrażeń przez piły tarczowe (Łowcę dusz). Podczas gry jest to definitywnie nieodczuwalne, i moim zdaniem powinni zmienić efekt działania tej karty i to już bo to jest najsłabszy DLC jaki zakupiłem w życiu.

Pomimo tego tragicznego DLCka i lekkiego problemu z poucinanymi filmikami z the making off, stwierdzam że paczuszka mimo wszystko jest warta tej ceny, dla prawdziwego fana. Ktoś kto po prostu lubi Painkillera, raczej może się zawieść z powodu cyfrowych dodatków do gry i sposobu uzyskania tych materiałów, ale zarazem wersja cyfrowa daje nam tę przewagę nad pudełkowymi Collectorami, że możemy sobie to drukować i naklejać i wysyłać pocztówki ile wlezie bez obaw że niszczymy sobie edycję kolekcjonerską. Jeszcze dobrze by było gdyby całą paczkę można było otwierać za pomocą jakiegoś mini programu (tak samo filmiki) a nie że trzeba wejść do folderu steam gdzie zainstalowano grę.

Miałbym ocenić paczkę? 7+/10 jak gra na CDA... punkty zabrały wymienione wyżej problemy z filmikami, słaby DLC z kartą i sposób pozyskania paczki.

_________________
https://zgg.ujk.edu.pl/
https://www.researchgate.net/profile/Pawel_Przepiora


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Skin by Lucas Kane