Painkiler - top PainkilerPainkiler - topPainkiler - topPainkiler - topPainkilerPainkiler - topPainkiler - top
Painkiler
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:07

Strefa czasowa UTC




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Strzał z najlepszej broni nr 3,4, itd.
Post: 04 sty 2009, 23:25 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 gru 2007, 14:12
Posty: 25
Lokalizacja: Kraków
Zamieszczam wskazówki dla tych którzy chcieliby używać w grze więcej niż 2 kombo. Dla niektórych takie ograniczenie może być sporą niedogodnością ale przy spełnieniu określonych warunków mogą temu zaradzić. Za zgodą autora tekstu, konopy, umieszczam sposób na zdefiniowanie kombo nr 3, 4,itd.



Postanowiłem napisać instrukcję, która umożliwia posiadaczom myszek firmy logitech otrzymanie opcji "fire best custom" (w wersji polskiej strzał z najlepszej broni) w ilości "większej niż dwa dostępne z poziomu ustawień w opcjach controlsow painkillera".
Napisałem w cudzysłowie, gdyż nie jest to dosłownie dodanie opcji fire best custom 3, fire best custom 4 itd. ale mechanizm który zachowuje się niemal identycznie (dlaczego niemal postaram się opisać na samym końcu).

Mały wstęp. Jak wiemy painkiller jest bardzo dynamiczna strzelanka. Wprowadzenie bunnyhoppingu, genialnej fizyki, dzięki której mamy władzę nad kierunkiem lotu oraz bezzwłocznej (natychmiastowej) zmiany broni było strzałem w dziesiątkę i pewnie niektórym osobom przypomniało czasy quakeworld.

W controlsach painkillera są dwie opcje, które autorzy nazwali:
"Fire Best Custom 1" (Strzał z najlepszej broni 1)
"Fire Best Custom 2" (Strzał z najlepszej broni 2)
W dalszej części będę używał słowa automat w celu nie powtarzania tylu wyrazów co jakiś czas, a wiec od teraz Fire Best Custom = automat

Automat służy do przypisania pod jeden klawisz możliwość automatycznego wyboru określonej przez nas broni (kwestia odpowiedniego ustawienia kolejności broni w dwóch tabelach dostępnych w opcjach o nazwach custom 1 oraz custom 2), oddanie strzału z tej broni i powrót do poprzednio trzymanej broni (wszystko za sprawa jednego kliknięcia klawisza na myszce/klawiaturze).

Ale jesteśmy ograniczeni tylko do dwóch takich możliwości. Bardzo często brakowało mi możliwości przypisania kolejnych broni pod taki automat. Dla 3, 4, 5... broni musiałem juz ręcznie wybierać dana spluwę, wciskać klawisz strzału, a później ręcznie wybierać pukawkę poprzednia z klawiatury/myszki.

I kombinowałem trochę, żeby nieco usprawnić ten system. Udało mi się znaleźć sposób, dzięki któremu jest możliwość zrobienia systemu działającego niemal jak automat, przy czym nie jesteśmy ograniczeni tylko do dwóch takich możliwości. Wszystko za sprawa możliwości programowania klawiszy myszek firmy logitech.
Dla jasności podam model swojej myszki oraz wersje sterowników:
-mysz: Logitech G3 laserowa (dwa klawisze główne, rolka, przycisk zmiany rozdzielczości, lewy/pierwszy dodatkowy klawisz, prawy/drugi dodatkowy klawisz)
-sterowniki: SetPoint 4.60.122.

Teraz opisze co chciałem osiągnąć w swoim configu:
1. pod shiftem automatyczny wybór granatnika, strzał granatem i powrót do poprzedniej broni
2. pod drugim/prawym dodatkowym klawiszem myszy automatyczny wybór strzelby, strzał śrutem i powrót do poprzedniej broni
3. pod pierwszym/lewym dodatkowym klawiszem myszy automatyczny wybór kołkownicy, strzał kołkiem i powrót do poprzedniej broni

4. nieco odmiennie, a wiec pod kółkiem myszy wybór paina, kręcenie paina (aby utrzymać kręcenie musze trzymać kółko myszy), ale bez powrotu do poprzedniej broni po puszczeniu kółka.

(w punkcie 4. jest nieco odmiennie, co wynika z moich preferencji, ale oczywiście mogę tak ustawić, aby jednak powrót do poprzedniej broni nastąpił. Gdy ktoś w swojej myszce Logitech ma jeszcze dodatkowe klawisze programowalne, to pod nie również może tworzyć kolejne automaty)

Teraz podam swoja konfiguracje controlsow i SetPointa, dzięki którym udało się to zrealizować (dla skrócenia A.=Action, P.=Primary, Al.=Alternative)

Na początek controlsy painkillera:

*zakładka General:

A.=Fire P.=Left Mouse Button Al.=K
A.=Alternative Fire P.=Right Mouse Button Al.=Right Ctrl

*zakładka Advanced:

A.=Weapon 1 Al.=Left Alt
A.=Weapon 2 Al.=Left Ctrl
A.Fire Best Custom 1 P.=Left Shift
A.Fire Best Custom 2 P.=L

Teraz config SetPointa:

*zakładka Moja Mysz:

-kółko: przypisanie sekwencji klawiszy: Alt+K
-pierwszy/lewy dodatkowy klawisz myszy : przypisanie sekwencji klawiszy: l (jak leon)
-drugi/prawy dodatkowy klawisz myszy : przypisanie sekwencji klawiszy: Ctrl+L

p.s. Gdybyśmy chcieli dla punktu 4. aby nastapil powrot do poprzedniej broni to zamiast:
-kółko: przypisanie sekwencji klawiszy: Alt+K
wpis powinien wyglądać tak:
-kółko: przypisanie sekwencji klawiszy: Alt+L

bym zapomniał  o konfiguracji tabelki w zakładce Weapons:
-w tabelce Custom 1 na pierwszym miejscu jest Grenade Luncher
-w tabelce Custom 2 na pierwszym miejscu jest StakeGun (a wiec kołkownica)

(Oczywiście zamiast wyboru określonych przeze mnie broni można ustawić sobie inne, które będą działać jak automaty).



Oczywiście zdaje sobie sprawę, ze brzmi to nieco zawile. Opisywanie mechanizmu działania takiej konfiguracji zajęłoby mi trochę czasu, myślę jednak, ze pewnych rzeczy będzie się można domyślić oraz wykminic, co z czym jest powiązane i jakie są tego skutki. Instrukcja jest skierowana przede wszystkim do osób, którym zawsze brakowało większej ilości automatów niż te dwa dostępne w opcjach painkillera.


***mała uwaga:
ustawiane automaty w oprogramowaniu SetPoint prawdopodobnie będą świrować podczas gry w momencie kiedy skończą nam sie kolki (jest to związane z literka L oraz ustawieniem:
A.Fire Best Custom 2 P.=L
{jak pamiętamy w tabelce custom 2 mamy na pierwszym miejscu StakeGun}) ale jest to bron, która po respawnie ma kolki wiec w dużym stopniu można problem pominąć. Wiec dopóki kolki będą, automaty ustawione w SetPoint będą działać.

_________________
Destro


Ostatnio zmieniony 04 sty 2009, 23:30 przez Destro, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Odp: Strzał z najlepszej broni nr 3,4, itd.
Post: 05 sty 2009, 5:33 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2007, 15:02
Posty: 1036
Lokalizacja: Kielce
Muszę sobie to kiedyś przeczytać bo jakoś chęci i czasu ostatnio nie miałem ale git że Destro dał znak życia xD. Mam mychę logitecha więc muszę obczaić.

_________________
https://zgg.ujk.edu.pl/
https://www.researchgate.net/profile/Pawel_Przepiora


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Skin by Lucas Kane