Painkiller
http://forum.painkiller.ugu.pl/

Doom III BFG Edition
http://forum.painkiller.ugu.pl/viewtopic.php?f=14&t=1011
Strona 1 z 1

Autor:  pa1ner [ 07 cze 2013, 20:24 ]
Tytuł:  Doom III BFG Edition

Fakty: Seria doom została zapoczątkowana w roku 1993 przez grupkę szaleńców pod przewodnictwem Johna Carmacka - człowieka legendy. Nie bezpodstawnie użyłem słowa szaleńców, ponieważ rok wcześniej wydali grę wolfenstein 3D, w której własnoręcznie mogliśmy zabić Hitlera. Gra wzbudziła wiele kontrowersji i do dzisiaj jest zakazana w wielu krajach. Mimo "nietuzinkowej" fabuły gra była wielkim skokiem technologicznym, ale Carmack ze swoją ekipą nie mieli zamiaru spocząć na laurach i stworzyli grę, która dała inne spojrzenie na wirtualny świat, Doom. Bardzo szybka akcja, horrendalny stopień trudności, różnorodność lokacji, olśniewająca grafika (na tamtejsze czasy), zawiłość sekretów i długość rozgrywki. Dzisiaj tylko grafika się zestarzała. Po ogromnym sukcesie doom'a przyszedł czas na kontynuację Doom II ukazał się w roku 1994. Gra wprowadziła szereg zmian, m. in. możliwość grania w sieci i modowania gry, co znacznie przedłużyło jej żywotność. Fani serii byli zmuszeni czekać aż 10 lat na kolejną część, ale opłaciło się. Gdy w 2004 wyszedł doom III świat ujrzał zupełnie nowe technologie graficzne. Takie jak gra świateł, która była kluczowym elementem budowania nastroju. Kolejny sukces.

Co zawiera ta edycja doom'a III?
Przede wszystkim doom'a I i II, doom'a III i dwa dodatki Resurrection of Evil i dostępny tylko w tej edycji dodatek The Lost Mission.

Dlaczego warto kupić tę grę?
Każda część jest arcydziełem, kamieniem milowym w branży komputerowej rozrywki, to już legenda, którą warto poznać. Każda część dooma robiła coś co dzisiaj strzelaniny nieudolnie próbują naśladować, czyli zaszczuć gracza, skarcić za swoją pewność siebie. Znalazłeś wielką giwerę i zabiłeś bossa, myślisz że jesteś niepokonany? Za rogiem czyha dwa razy większy boss.

Będę się dobrze bawił przy tej grze?
Ja bawiłem się cudownie, w 3 dni spędziłem przy tej grze 16 godzin, gra wciąga jak elektroluks zelmera. Dodatkowo system achivemntów zachęca do kolejnych 16 godzin. Jeżeli natomiast jesteś graczem, dla którego nowe gry typu Call of Duty to wyzwanie, uważasz, że stare gry to gnioty, odpuść sobie, nie docenisz ani I ani II części a III przejdziesz, co najwyżej na kodach. Tutaj nie zregenerujesz sobie życia stojąc za rogiem, nie staniesz za przeszkodą i nie będziesz kampić, to gra dla prawdziwych mężczyzn z jajami. :)

Trailer (18+)
http://www.youtube.com/watch?v=h8TnP-mgDoI

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/