Painkiler - top PainkilerPainkiler - topPainkiler - topPainkiler - topPainkilerPainkiler - topPainkiler - top
Painkiler
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:45

Strefa czasowa UTC




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 24 wrz 2012, 12:30 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2007, 15:02
Posty: 1036
Lokalizacja: Kielce
Wielkimi krokami zbliża się PK: HD. W internecie zaczęły już krążyć informacje dotyczące zawartości edycji kolekcjonerskiej najnowszego Painkillera. Polskiej ceny nadal niestety nie znamy, lecz po przeliczeniu z prawie stu dolarów nie wydaje się być satysfakcjonującą ceną.

Zawartość edycji kolekcjonerskiej:
-plakat
-naklejki
-artbook
-pocztówki
-instrukcja (a jakże inaczej)
-ścieżka dźwiękowa z gry
-ekskluzywna duża figurka Black Demon
-unikatowe opakowanie limitowanej edycji
-płyta DVD z materiałami na temat procesu tworzenia produkcji
-DLC – skórka do trybu multiplayer dostępna w edycji limitowanej
-DLC – skórka do trybu multiplayer dodawana do zamówień przedpremierowych
-DLC – skórka do trybu multiplayer dostępna wyłącznie w edycji kolekcjonerskiej
-DLC – Tarrot Card (według oferty na Steamie będzie ono dedykowane trybowi dla pojedynczego gracza)

Nieoficjalna lista z Gram.pl


Wydaje się nieźle, gdyby nie mocno zaporowa cena po przeliczeniu, czyli ponad 300 złotych. Miejmy nadzieję ze szybko pojawi się polska edycja z możliwością zakupienia jej przed premiera i w polskiej cenie, inaczej może być nieciekawie. Już teraz spora część polskich fanów ma pretensje o zbyt wygórowaną cenę za 0.5 Black Edition w wersji HD.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 24 wrz 2012, 17:59 
Offline
Zagubiona dusza
Zagubiona dusza
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lip 2012, 7:32
Posty: 25
Paindemonium pisze:

Wydaje się nieźle, gdyby nie mocno zaporowa cena po przeliczeniu, czyli ponad 300 złotych. Miejmy nadzieję ze szybko pojawi się polska edycja z możliwością zakupienia jej przed premiera i w polskiej cenie, inaczej może być nieciekawie. Już teraz spora część polskich fanów ma pretensje o zbyt wygórowaną cenę za 0.5 Black Edition w wersji HD.


Ziom - żeby była jasność, nie mam żadnego biznesu w tym co piszę teraz, natomiast obchodzi mnie los polskich graczy tak samo jak Ciebie. Dlatego popatrz na to z dystansu: jeden z bardziej znanych na polskiej scenie serwis zamieszcza notki, z których wynika, że Nordicy to chciwe niszczyciele. Czy to dobry ruch dla polskiego community?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 24 wrz 2012, 19:08 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2007, 15:02
Posty: 1036
Lokalizacja: Kielce
Sadocommando pisze:
Paindemonium pisze:

Wydaje się nieźle, gdyby nie mocno zaporowa cena po przeliczeniu, czyli ponad 300 złotych. Miejmy nadzieję ze szybko pojawi się polska edycja z możliwością zakupienia jej przed premiera i w polskiej cenie, inaczej może być nieciekawie. Już teraz spora część polskich fanów ma pretensje o zbyt wygórowaną cenę za 0.5 Black Edition w wersji HD.


Ziom - żeby była jasność, nie mam żadnego biznesu w tym co piszę teraz, natomiast obchodzi mnie los polskich graczy tak samo jak Ciebie. Dlatego popatrz na to z dystansu: jeden z bardziej znanych na polskiej scenie serwis zamieszcza notki, z których wynika, że Nordicy to chciwe niszczyciele. Czy to dobry ruch dla polskiego community?


Edit: Usuwam te cegiełkę wypowiedzi bo wygląda jakbym dostał słowotoku. Wszystko o co mi chodzi, co mi się nie podoba głównie w działaniu marketingowym NG (o poprzednich wydaniach PK nie będę już wspominał). Jowood swojego czasu zasłużył sobie na nienawiść większości graczy nie tylko za serię PK (Gothic jest pierwsze w kolejności) ale boli to że ekipa po przejściu do NG wciąż prowadzi bardzo podobną strategię rynkową na temat przynajmniej Painkillera. I małe pytanko, które zapomniałem zamieścić w wykasowanej cegiełce bełkotu jaki napisałem (dokładniej o co mi chodziło podałem w punktach poniżej, dla ułatwienia), na steamie pisze że PKHD ma takie i takie pełne lokalizacje językowe... Ja się pytam gdzie jest POLSKA lokalizacja do POLSKIEJ gry? Chociażby i napisy? Czy na tym polega dbanie o dobro polskiego gracza/konsumenta? Dla mnie to jest zwykły kop w tyłek ze strony NG.

W skrócie napisze o co mi chodzi:
1. Mamy pół Czarnej Edycji w formie HD za cenę 3-4 zwykłych edycji.
2. NG wpie...ala się w wasz projekt np: nowa muzyka co nie wróży dobrze przyszłym udogodnieniom typu łatki, DLC.
3. NG nie zmieniło strategii finansowej względem PK, doi jak najmocniej, nie zważa na uwagi przyszłych kupców, którzy zapewne powiedzą w końcu FAJRANT! ("Krowa daje mniej mleka, doimy mocniej" a powinno być "Krowa daje mniej mleka, czas ją nakarmić")
4. Doceniam prace The Farm 51, bo gra jest super, ale właściciel marki niestety dalej prowadzi ją w przepaść pod względem komercyjnym.

Takie są moje "odczucia" na dziś i liczę że zmienią się na lepsze, niestety znając Jowood/NG mogą się niewiele zmienić. Pozdro :)


Dodam też że bardzo liczę na to że się mylę. Oby panowie z NG TYM RAZEM pokazali że nie mam racji. Moje nastawienie jest sprecyzowane poprzednimi odsłonami gry, gdzie diametralnie widzę podobieństwa w działaniu i teraz przy PKHD (mowa o sposobie wyeksponowania gry na rynku, nie jej jakości wykonania, bo jeszcze raz to podkreślę że robicie zajebistą robotę). Jowood zaczynał sobie nagrabiać od czasów Overdose ale tam było to dość umiarkowane. Początki niszczenia Gothica i wydanie PK: Resurrection utwierdziło w przekonaniu wielu fanów tych gier że Jowood dziś pod szyldem NG jest Amber Goldem rynku gier komputerowych. Nigdy nikogo nie chce udupiać za przeproszeniem... kreując takie wypowiedzi liczę na to że odbiorca weźmie to sobie do serca i pójdzie po rozum do głowy. Zawsze mam skrytą nadzieję na to że ktoś może się zmienić. Pytanie... kiedy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 24 wrz 2012, 20:36 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 cze 2007, 18:51
Posty: 872
Sadocommando pisze:
Ziom - żeby była jasność, nie mam żadnego biznesu w tym co piszę teraz, natomiast obchodzi mnie los polskich graczy tak samo jak Ciebie. Dlatego popatrz na to z dystansu: jeden z bardziej znanych na polskiej scenie serwis zamieszcza notki, z których wynika, że Nordicy to chciwe niszczyciele. Czy to dobry ruch dla polskiego community?
Sorry Winnetou, ja trochę w krótszej wersji też o polskich graczach napiszę, bo mi na nich bardzo zależy (główny sens istnienia tego serwisu) i zależy mi na tym by się wzajemnie szanować i stawiać sprawę jasno. Chyba mamy prawo być nastawieni nie hurraoptymistycznie po doświadczeniach z kilkoma poprzednimi tytułami, które korzystały z marki Painkiller i wokół których kręciły się pewne osoby, które do dzisiaj się kręcą przy tym tytule i zniszczyły dobre imię tej gry, a to o czym mowa w newsie na pewno nie działa na poprawę wizerunku ;) Tu nikt nie ma pretensji do twórców tylko do decydentów... Nie negujmy prawdy, dostajemy pół gry, a jak będziemy chcieli pełne HD to pewnie będzie 2x315 zł czyli 630 zł.... ^^

Na koniec naszło mnie jeszcze na podanie linka do czegoś co kosztuje lekko ponad 100 zł.

Z wyrazami szacunku,
Ye-back


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 24 wrz 2012, 21:04 
Offline
Mniejszy demon
Mniejszy demon
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lip 2008, 14:04
Posty: 251
Błąd w newsie, radzę brać informacje z pewnych źródeł, jak np ze strony oficjalnego dystrybutora w polsce.
http://store.steampowered.com/app/214870/
29,99 x 3 to 100 za edycję kolekcjonerską.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 24 wrz 2012, 21:08 
Offline
Zagubiona dusza
Zagubiona dusza

Rejestracja: 15 cze 2012, 9:16
Posty: 21
Cena doprawdy zaporowa. Naprawdę myślałem o zakupie kolekcjonerki ale to co zobaczyłem zwaliło mnie z nóg i wyjdzie że kupie na steam przy jakiejś wyprzedaży. Co innego jeśli żądać za powiedzmy 10 nowych poziomów plus te z podstawki ale nie takie rzeczy. Nie chcę zapeszać ale pewnie wyjdzie tak że dostaniemy grę w wersji beta z kupą dlc jak zbroja dla konia a będą żądać po 20 zł. Chyba sobie odpuszczę .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 24 wrz 2012, 22:05 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2007, 15:02
Posty: 1036
Lokalizacja: Kielce
pa1ner pisze:
Błąd w newsie, radzę brać informacje z pewnych źródeł, jak np ze strony oficjalnego dystrybutora w polsce.
http://store.steampowered.com/app/214870/
29,99 x 3 to 100 za edycję kolekcjonerską.
Pozdrawiam.



Kolego. To jest wersja specjalna CYFROWA. Nie w boxie. W boxie po przeliczniku ceny kolekcjonerki sięgają 300 zeli, jeżeli takowa ma kosztować 99 dolarów (ceny zachodnie). Zazwyczaj u nas jak gra wychodzi, cena jest ustalana pod Polski rynek i zazwyczaj gra jest tańsza. Problem w tym ze nie mamy ani Polskiej ceny ani wydawcy. Nic nie wiemy jak ma gra wyglądać na naszym rynku. Na Steamie nawet nie ma w lokalizacjach polskiego języka co sprawia wrażenie jakby polska gra nie będzie wydana w Polsce. Obym się mylił. Ale na razie takie mam wrażenie.

No a co do twojego przeliczenia (zaokrąglę więc się nie czepiaj), 30 X 4.15 bo cena na steamie jest w euro nie dolarach. Teraz sobie zobacz że masz jakieś 140 zeli za cyfrowy klucz do gry + 4 skin packi i chyba stare karty tarota w formie DLC. Za taką cenę to się sprzedaje w boxach limitowane edycje z figurkami itp MAX. Oczywiście steamu nie winię, na steamie zawsze dla nas ceny sa wyższe z przelicznika. Problemem jest jednak to co powtarzałem. Nie znamy polskiego wydawcy i ceny... więc czym mamy się podpierać? Cenami zachodnimi. Aktualnie znamy (nieoficjalnie lub oficjalnie) cenę w dolarach za EK za granicą czyli 100 dolców. Dolar aktualnie ma jakieś 3.21 więc bez problemu wychodzi nam 315 zeli na czysto z przeliczniku.


Czekamy na informacje o polskim wydawcy i cenach gry a wtedy dyskusja nie będzie musiała dalej się ciągnąć, chyba że znów będą to "zaporowe ceny" za niecałego starego PK w formie HD. I obyśmy nie czekali tyle ile za czasów Overdose... czyli kilka miechów poślizgu a raczej planowanej premiery PL w formie dodania gry do czegoś na kształt extra klasyki.

Pozdro :) I oby moje spekulacje i przemyślenia nie miały potwierdzenia. Zawsze wolę się pozytywnie zaskoczyć niż oczekiwać cudu i zaskoczyć się niemile.

PS: Jedno ze źródeł http://www.mightyape.co.nz/product/PC-G ... /20861164/

Edit: Właśnie zakupiłem nowe CDA i tam jest w końcu zapowiedź gry. Redaktorzy w tym przypadku nie poruszają kwestii cenowej (bo tekst pisano na beta testach) ale już też grubo podkreślają że prawie 2x mniej poziomów w wersji HD względem oryginałów daje pole do popisu na co chwile dorzucanych płatnych DLCkach ze starymi, nowymi mapami. Ja osobiście wolę jakby NG chciało sobie płacić za nowe mapy a nie ich reedycje oraz DLCKi ze skinpackami itp... ale sprzedając grę na raty to już poważny problem ujmujący właścicielowi marki. Oby tak nie było. Oby Płatne DLC przeplatały się z darmowymi, czyli w tym wypadku pozostałymi brakującymi mapami z podstawki, w końcu to jest PKHD, a jak na razie mamy pół HD. Ale jeżeli CDA daje zielone światło dla produkcji znaczy że jest szansa... o ile NG nie zrobi takich błędów jak za czasów Jowooda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 25 wrz 2012, 12:02 
Offline
Zagubiona dusza
Zagubiona dusza

Rejestracja: 25 wrz 2012, 12:00
Posty: 1
Kolejna nowinka z gram.pl (zawartość kolekcjonerki została bezczelnie skopiowana z tego serwisu bez podania źródła) - pełna polska wersja językowa!

http://www.gram.pl/news_9wzjH,y2_Painki ... ykowa.html

W końcu coś o PL wersji. Biorę się za newsa.

Ps: A jak miałem napisać listę zawartości EK? Karty tarota to karty tarota czy mam je nazwać karty do gry w czarnego piotrusia? Niczego nie zerżnąłem z gram.pl. Lista to lista. Lista w kolekcjonerki też była podana na forum Nordic Games. Żebyś nie miał pretensji dodam linka do gram.pl.


Pozdro:
Paindemonium


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 25 wrz 2012, 15:56 
Offline
Zagubiona dusza
Zagubiona dusza
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lip 2012, 7:32
Posty: 25
Paindemonium pisze:

Ja się pytam gdzie jest POLSKA lokalizacja do POLSKIEJ gry? Chociażby i napisy? Czy na tym polega dbanie o dobro polskiego gracza/konsumenta? Dla mnie to jest zwykły kop w tyłek ze strony NG.



U mnie na dysku jest. Czyli u Ciebie też się pewnie kiedyś pojawi :)

Cytuj:
1. Mamy pół Czarnej Edycji w formie HD za cenę 3-4 zwykłych edycji.

Sorry, ale zarzut bez sensu - gdyby to było pół czarnej edycji to nikt by tego nie kupił za cenę większą niż połowa czarnej edycji. Dostajesz: nowy silnik i grafikę, coopa, nowe story, nowe tryby i mapy MP, integrację ze Steamem i mnóstwo dodatkowych rzeczy. Nikt nie broni Ci kupić Black Edition za 20 zł zamiast PKHD jeśli uważasz, że nie ma różnicy, możesz poczekać aż cena nowego PK spadnie do tego poziomu :) FYI: w dniu premiery podstawka PK kosztowała między 30-40 USD a BooH ok. 30 USD. A że po 8 latach kosztuje mniej, to porównywanie tych cen mija się z celem. To tak samo jakby jechać Serious Sama HD że kosztuje 30 EUR za całość podczas gdy starą wersję można kupić za 10 czy 20 zł.

Cytuj:
2. NG wpie...ala się w wasz projekt np: nowa muzyka co nie wróży dobrze przyszłym udogodnieniom typu łatki, DLC.

W takich sprawach zawsze będzie rozbieżność gustów, założę się, że gdybyśmy wzięli tracki Birka (które IMO bardziej by pasowały) też znaleźliby się krytycy :)

Cytuj:
3. NG nie zmieniło strategii finansowej względem PK, doi jak najmocniej, nie zważa na uwagi przyszłych kupców, którzy zapewne powiedzą w końcu FAJRANT! ("Krowa daje mniej mleka, doimy mocniej" a powinno być "Krowa daje mniej mleka, czas ją nakarmić")

Błąd: nikt nigdy nie miał innej strategii finansowej względem PK. Dreamcatcher też doił ile wlezie (nikt nie pamięta już, że 20 zł za PK w Polsce to był efekt wyłącznie tego, że polski wydawca mógł się nie przejmować rynkiem światowym i tym czy gra na siebie zarobi).

Cytuj:
4. Doceniam prace The Farm 51, bo gra jest super, ale właściciel marki niestety dalej prowadzi ją w przepaść pod względem komercyjnym.

Dzięki. I czas pokaże. Ja byłbym ostrożny w ferowaniu wyroków pt. "wydawca się nie zna" bo to właśnie wydawcy zależy najbardziej na tym, żeby nie wlecieć w przepaść pod względem komercyjnym. I średnio w wydawnictwach pracują ludzie, którzy mają o tym odrobinę większe pojęcie niż ja lub Ty :)

Cytuj:
Takie są moje "odczucia" na dziś i liczę że zmienią się na lepsze, niestety znając Jowood/NG mogą się niewiele zmienić. Pozdro :)


To zależy, co może je zmienić :)

Cytuj:
Dodam też że bardzo liczę na to że się mylę. Oby panowie z NG TYM RAZEM pokazali że nie mam racji.


No, w tym przypadku to i ja mam nadzieję, że mylisz się w każdym względzie :-)

Pozdro


Ostatnio zmieniony 25 wrz 2012, 16:15 przez Sadocommando, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 25 wrz 2012, 16:07 
Offline
Zagubiona dusza
Zagubiona dusza
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lip 2012, 7:32
Posty: 25
Ye-back pisze:
Tu nikt nie ma pretensji do twórców tylko do decydentów... Nie negujmy prawdy, dostajemy pół gry, a jak będziemy chcieli pełne HD to pewnie będzie 2x315 zł czyli 630 zł....

Well, tym razem zauważę, że Black Edition to w sumie dwie gry, więc połowa z tego to w sumie jedna gra. Czyli jest choć trochę OK? :-)

Cytuj:
Na koniec naszło mnie jeszcze na podanie linka do czegoś co kosztuje lekko ponad 100 zł.

Ja za to dałem prawie 300 zł. Hint: skąd ta różnica? :)

Cytuj:
Z wyrazami szacunku,
Ye-back


Pozdro!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 25 wrz 2012, 17:33 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2007, 15:02
Posty: 1036
Lokalizacja: Kielce
1. Spoko z z PL wersją dziś się co nieco dowiedzieliśmy, ale czemu na steamie nie ma wersji PL wśród lokalizacji skoro PKHD jest zintegrowany ze steamem?

2. Rynek polski a zachodni to dwie różne bajki. Nie chwal się ze kupiłeś wieśka za 300 (zeli) bo dla posiadaczy waluty US/EU 100 to ja dla nas 100 zeli, inne zarobki, inne płace inna waluta.

3. Nie znamy wydawcy ani polskiej ceny więc kierujemy się właśnie tymi, które znamy.

4. Polski rynek gier zazwyczaj przejawia się tym ze gry są nawet po 50% tańsze niż na zachodzie bo ceny są dostosowane do naszej waluty względem zawartości gry ( w premierę Resurrection Jowood pojechało po bandzie).

5. Za premiery PK1 i BOOH kosztowały u nas 20 zeli czyli 40 łącznie, nie mówię o aktualnych cenach. Wiem też że były niższe bo tak i siak było. Nie mniej jeżeli PKHD będzie kosztować ponad 100 zeli za podstawową edycję w Polsce a oferować będzie mniej niż połowę tego co jego pierwowzory... to sorry ale już obawiam się ze drugie tyle leveli w formie HD będę musiał kupić po 5-7 euro pewnie sztuka w DLCkach. Dla tego mówię ze mamy 0.5 PK HD. W Serious Sam HD nic nie okroili, dodali dzialający coop i jest luks, cena w formie boxa na polskich sklepach też nie były wygórowane.

6. Aktualnie nie znamy polskiego wydawcy więc pewnie zawczasu podnosimy alarm ale to większość polskich graczy ci to powie ze ma co najmniej wątpliwości jeżeli chodzi o cena/jakość gry na polskim rynku.

7.Nie biję piany po to by się wyżyć, ale niech mi nikt nie pisze jak to Egg zrobił że sam sobie szkodzę takimi wypowiedziami. Jestem szarym graczem jak każdy inny mam prawo się wypowiedzieć tak i tak o swoich wątpliwościach i nie wyssałem je z palca.


Na chwile obecną jest dobrze ale niepewność o wydawcy i polskiej cenie wraz z aktualnymi cenami w US/EU sprawia że na polskim rynku gracze mają wątpliwości. JA TEŻ. I proszę mnie nie winić za to że nagle mam wątpliwości. Po to mam głowę, wewnątrz niej mózg, po to bym mógł myśleć sam, analizować sam a nie przyswajać każdą informację od wydawcy nie ważne jaka by nie była. Mam kupić i nie myśleć bo liczy się zysk. Dla mnie liczy się najpierw gra a zysk sam przyjdzie jeżeli gra było prawidłowo wykonana, promowana i wpuszczona na rynek pokazując graczom że warto było. Można powiedzieć że polscy fani marudzą, ale to dla tego że tak jak pisałem. Mamy inną walutę, inne zarobki (mniejsze) i nie wciskajcie mi kitu ze mamy średnią krajową zarobków nawet 3000 skoro są to zakłamane statystyki naliczane tylko na firmach powyżej 10 osób. Polak szanuje pieniądz i dla tego lubi jeżeli produkt który kupuje nie jest przewartościowany.

Mam nadzieję ze nie zanudziłem. Podkreślam że nie biję w Farmę bo tu mam zaufanie... w NG nie mam ani trochę zaufania chyba że zrobią to tak jak należy. Znajdź jakiegoś fana Gothica, który ci nie powie że ma zaufanie do Jowooda/NG po tym co się działo z tą marką. Z PK jest podobnie jak nie gorzej... ale z tego dołka wyjęliście ją Wy! I to daje nam nadzieję że gra będzie grywalna, nie zbugowana, wyglądać jak należy. NG jako właściciel marki zajmuje się eksploatacją tytułu i to zależy jak to zrobi, zmieni moje oraz polskich graczy nastawienie do tej firmy.

Obym się mylił co do NG, obym się miło zaskoczył. Obym znów nie dostał ostrzeżenia od Egga że takie wypowiedzi przedstawiam bo to zaczyna się robić wtedy chore. Nie podlegamy NG :) i chwała Bogu.

Ps: Panie Wojtku, następnym razem sugeruję użyć funkcji edit by nie stawiać postów jeden za drugim :) Wiem ze to nowe forum, sami jeszcze nie wszystkiego tu odkryliśmy.

Pozdro.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 25 wrz 2012, 19:41 
Offline
Zagubiona dusza
Zagubiona dusza
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lip 2012, 7:32
Posty: 25
Paindemonium pisze:
1. Spoko z z PL wersją dziś się co nieco dowiedzieliśmy, ale czemu na steamie nie ma wersji PL wśród lokalizacji skoro PKHD jest zintegrowany ze steamem?

Albo ktoś się machnął, albo dlatego, że wersja PL była dorabiana później niż EFIGS.

Cytuj:
2. Rynek polski a zachodni to dwie różne bajki. Nie chwal się ze kupiłeś wieśka za 300 (zeli) bo dla posiadaczy waluty US/EU 100 to ja dla nas 100 zeli, inne zarobki, inne płace inna waluta.

Nie chwalę się, zwracam uwagę, że kolekcjonerka Wieśka kosztowała 3 stówy a nie 100 złotych jak tu sugerowano - a główny szkopuł polega wyłącznie na tym, że nie ma co porównywać cen premierowych i cen po paru latach od premiery.

Cytuj:
3. Nie znamy wydawcy ani polskiej ceny więc kierujemy się właśnie tymi, które znamy.

Ja na przykład nie znam polskiej ceny, dlatego z ew. objeżdżaniem wydawcy zaczekam aż zostanie podana. Objeżdżanie przed faktem pachnie nadgorliwością :)

Cytuj:
4. Polski rynek gier zazwyczaj przejawia się tym ze gry są nawet po 50% tańsze niż na zachodzie bo ceny są dostosowane do naszej waluty względem zawartości gry ( w premierę Resurrection Jowood pojechało po bandzie).

Ponieważ mam na ten temat trochę wiedzy, dlatego napiszę wprost: to najwyżej pół prawdy. Ceny nie są "dostosowywane" tylko w ramach walki z piractwem gry są u nas zazwyczaj wydawane po kosztach - stąd na przykład duża różnica między cenami w Polsce i na zachodzie gier najbardziej piraconych (PC) a dużo mniejsza w przypadku gier konsolowych.

Cytuj:
5. Za premiery PK1 i BOOH kosztowały u nas 20 zeli czyli 40 łącznie, nie mówię o aktualnych cenach. Wiem też że były niższe bo tak i siak było. Nie mniej jeżeli PKHD będzie kosztować ponad 100 zeli za podstawową edycję w Polsce a oferować będzie mniej niż połowę tego co jego pierwowzory...

A skąd te 100 zeli? Ja nigdy nie słyszałem o takiej cenie a nawet 20 EUR ze Steama tyle nie daje. Poza tym taką matematyką można się bawić do woli i udowodnić co się chce - skoro nie znasz cen w PL i bazujesz na zachodnich to niech Ci będzie: PK - 30 EUR, BooH - 20 EUR, czyli razem 50 EUR. PKHD - 20 EUR czyli 40% ceny Black Edition. Jeśli zawartość PKHD to połowa zawartości Black Edition, to masz 10% gratis :-)

Cytuj:
to sorry ale już obawiam się ze drugie tyle leveli w formie HD będę musiał kupić po 5-7 euro pewnie sztuka w DLCkach.

To również jest wróżenie z fusów, nie napiszę Ci o ile się mylisz bo złamałbym NDA :-]

Cytuj:
Dla tego mówię ze mamy 0.5 PK HD. W Serious Sam HD nic nie okroili, dodali dzialający coop i jest luks, cena w formie boxa na polskich sklepach też nie były wygórowane.

O ile pamiętam Serious Sam miał coopa w standardzie więc nie musieli nic dodawać (choć pewnie coś tam dodali). W PK dodanie coopa wymagało zrobienia całej gry 2 razy, dlatego nie mówimy o lekkim liftingu jak w przypadku SS. Do tego nowy SS został podzielony na kawałki, których suma kosztuje chyba 40 Euro albo coś koło tego.

Cytuj:
6. Aktualnie nie znamy polskiego wydawcy więc pewnie zawczasu podnosimy alarm ale to większość polskich graczy ci to powie ze ma co najmniej wątpliwości jeżeli chodzi o cena/jakość gry na polskim rynku.

Ja te wątpliwości rozumiem i podzielam. Nie rozumiem nagonki na Nordików przed faktem, wstrzymałbym się z nią do potwierdzenia podejrzeń.

Cytuj:
7.Nie biję piany po to by się wyżyć, ale niech mi nikt nie pisze jak to Egg zrobił że sam sobie szkodzę takimi wypowiedziami. Jestem szarym graczem jak każdy inny mam prawo się wypowiedzieć tak i tak o swoich wątpliwościach i nie wyssałem je z palca.

Oczywiście, że masz prawo. Co nie znaczy, że nie możesz w ten sposób zaszkodzić :)


Cytuj:
Mam nadzieję ze nie zanudziłem. Podkreślam że nie biję w Farmę bo tu mam zaufanie... w NG nie mam ani trochę zaufania chyba że zrobią to tak jak należy. Znajdź jakiegoś fana Gothica, który ci nie powie że ma zaufanie do Jowooda/NG po tym co się działo z tą marką. Z PK jest podobnie jak nie gorzej... ale z tego dołka wyjęliście ją Wy! I to daje nam nadzieję że gra będzie grywalna, nie zbugowana, wyglądać jak należy. NG jako właściciel marki zajmuje się eksploatacją tytułu i to zależy jak to zrobi, zmieni moje oraz polskich graczy nastawienie do tej firmy.

Ja myślę, że nie chodzi o nastawienie do firmy tylko o jej produkty. Mnie jako gracza w ogóle nie obchodziłoby jaka firma wydaje grę, gdyby sama gra mi się podobała.

Cytuj:
Ps: Panie Wojtku, następnym razem sugeruję użyć funkcji edit by nie stawiać postów jeden za drugim :) Wiem ze to nowe forum, sami jeszcze nie wszystkiego tu odkryliśmy.


Po pierwsze, to nie "Panie" bo jeszcze nie osiwiałem. Po drugie, nie użyłem edycji bo drugiego posta pisałem po przerwie a nie chciałem robić zamieszania. Co złego to nie my :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 25 wrz 2012, 20:21 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2007, 15:02
Posty: 1036
Lokalizacja: Kielce
Nie mam takiej władzy bym moimi postami coś miał zaszkodzić. NG mnie olewał jak starałem się z nimi współpracować, olewa mnie i teraz. Przeceniasz możliwości naszej strony. Mój sposób przedstawiania newsów jest nastepujacy:

1. Podaję fakty, czyli to co jest podane w źródle lub od pośrednika, tak jak powiedział tak napisze o ile ma to sens.
2. Staram się przedstawić mój światopogląd na temat poruszanej sprawy często zaczynając od "Moim zdaniem", co już wskazuje ze to co teraz piszę to tylko moje przypuszczenia. Czy ktoś się ze mną zgadza czy nie mało to mnie obchodzi. Zachęcam w ten sposób tylko do dyskusji na ten temat, nie mam zamiaru walić mięsem na oślep z nienawiści.

Mam takie samo znaczenie jak kilkadziesiąt a może setki (nie patrzyłem po innych serwisach) opinii tego typu innych graczy. Komentarze jeszcze przed moimi postami były nastawione na poprzednie niezbyt udane odsłony serii i działanie Jowooda/NG względem tej gry i też przedstawiają własne opinie na ten temat jak i ceny sugerując się ceną zachodnioeuropejską. Egg mi pisze że się nie nadaję do pisania w magazynach... a czy PK.ugu.pl jest jakimś magazynem? Nie. To tylko fansajt! Tu się dzielimy własnymi opiniami, także i moimi czy Ye-Backi. Jeżeli pisze coś od siebie to staram się być bezstronny, nikogo nie neguje ale przedstawiam tylko to jak według mnie może się dana sprawa potoczyć kierując się wydarzeniami z przeszłości (JoWooD). A sporo jak nie większość fanów PK i Gothica ma lekko ujmując, niemiłe wspomnienia z JoWooDem. NG tylko ich wykupiło i wszystko niby stoi po staremu. Mam nadzieję że jednak nie i się ułoży to tak jak ty mówisz, bardzo optymistycznie.

Jak pisałem nie raz, wolę być pesymistą i się mile zaskoczyć, niż skrajnym optymista i niemile zaskoczyć. Tak jest w tym wypadku. Liczę na was, liczę że NG nie zrobi znów błędów z przeszłości ale zachowuję też sceptycyzm co do ich działalności. Ja się na nich przejechałem i społeczność obu wymienionych gier za to że zszargali dobre imię obu tych marek. Czyż tak nie jest?

A tak osobiście czuję się trochę urażony że zainteresowano się nami tylko dla tego że przedstawiamy coś co średnio się podoba NG. Piszecie że moje wypowiedzi mogą namieszać... powiedz to innym co np na gram.pl już z góry zakładali że gra będzie do bani... bo JowooD/NG, bo poprzednie części były be, a to cena nam nie pasuje. Jestem takim samym fanem jak oni, tyle że ja z kolegą mam fansajt. I nie podlegamy nikomu.

Pozdro :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 26 wrz 2012, 6:55 
Offline
Mniejszy demon
Mniejszy demon
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lip 2008, 14:04
Posty: 251
Pandemonium nie jesteśmy kolegami, nigdy nimi nie byliśmy i nie będziemy. Więc daruj sobie zwroty typu "Kolego".

Rzeczywiście jest to wersja cyfrowa edycji kolekcjonerskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 26 wrz 2012, 10:06 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2007, 15:02
Posty: 1036
Lokalizacja: Kielce
pa1ner pisze:
Pandemonium nie jesteśmy kolegami, nigdy nimi nie byliśmy i nie będziemy. Więc daruj sobie zwroty typu "Kolego".

Rzeczywiście jest to wersja cyfrowa edycji kolekcjonerskiej.



Jedziesz na dwa konta czy masz rozdwojenie jaźni? "Kolego" to tylko zwrot, jeżeli masz do mnie jakieś uprzedzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Skin by Lucas Kane