Painkiler - top PainkilerPainkiler - topPainkiler - topPainkiler - topPainkilerPainkiler - topPainkiler - top
Painkiler
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:19

Strefa czasowa UTC




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 26 wrz 2012, 11:42 
Offline
Zagubiona dusza
Zagubiona dusza
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lip 2012, 7:32
Posty: 25
Paindemonium pisze:
Nie mam takiej władzy bym moimi postami coś miał zaszkodzić. NG mnie olewał jak starałem się z nimi współpracować, olewa mnie i teraz. Przeceniasz możliwości naszej strony.


Nie zaszkodzi w jakiś znaczący sposób, natomiast zaszkodzić oczywiście może. Dzisiaj liczy się word-of-mouth. Zwłaszcza dla gry, której community bazuje na hardkorowych fanach. Jeśli fani piszą, że gra jest warta mniej niż jej pierwowzór sprzed 8 lat, to message jest taki, żeby kupować stare wydanie. Paradoksalnie, działa to WYŁĄCZNIE na korzyść Nordików, bo oni zarobią w obu przypadkach. Natomiast jeśli w wyniku takich przekazów gracze będą woleli kupować głównie starą wersję (w końcu ciągle się sprzedaje) a nowej nie, to oczywiste jest, że PKHD i przyszłe projekty w świecie Painkillera nie będą się rozwijały tak jak by mogły.

Tutaj nie chodzi o samych fanów (bo oni kupią, jak nie teraz to po przecenie a jak nie wtedy to po kolejnej przecenie) tylko o nowych graczy, którzy o grze słyszeli tylko z opowiadań albo z newsów na serwisach branżowych. Oni łapią konkretny przekaz - w tym przypadku najstarszy czy najdłużej funkcjonujący fansajt pisze, że gra jest za droga (czyli "nie opłaca się jej kupić") a wydawca jest słaby (bo "doprowadził markę do upadku"). Pierwsze oparte o podejrzenia, a drugie to nieprawda. Nordic jako pierwszy wydawca od 8 lat postanowił wydać na ten tytuł konkretną kasę i przycisnąć o to, żeby gra była dobrej jakości, więc cokolwiek masz do ludzi z byłego JoWooda, to póki co wszystkie fakty temu przeczą. Porównaj sobie Recurring Evil zainicjowany jeszcze za czasów JoWooda i sprzedawany za 10 EUR z PKHD za 20 EUR i wyciągnij wnioski, bo na razie padły wyłącznie argumenty w stylu "my chcemy więcej", "my chcemy taniej" albo "boję się, że nas wydoją".

Cheers.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 26 wrz 2012, 12:16 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2007, 15:02
Posty: 1036
Lokalizacja: Kielce
Sadocommando pisze:
Paindemonium pisze:
Nie mam takiej władzy bym moimi postami coś miał zaszkodzić. NG mnie olewał jak starałem się z nimi współpracować, olewa mnie i teraz. Przeceniasz możliwości naszej strony.


Nie zaszkodzi w jakiś znaczący sposób, natomiast zaszkodzić oczywiście może. Dzisiaj liczy się word-of-mouth. Zwłaszcza dla gry, której community bazuje na hardkorowych fanach. Jeśli fani piszą, że gra jest warta mniej niż jej pierwowzór sprzed 8 lat, to message jest taki, żeby kupować stare wydanie. Paradoksalnie, działa to WYŁĄCZNIE na korzyść Nordików, bo oni zarobią w obu przypadkach. Natomiast jeśli w wyniku takich przekazów gracze będą woleli kupować głównie starą wersję (w końcu ciągle się sprzedaje) a nowej nie, to oczywiste jest, że PKHD i przyszłe projekty w świecie Painkillera nie będą się rozwijały tak jak by mogły.

Tutaj nie chodzi o samych fanów (bo oni kupią, jak nie teraz to po przecenie a jak nie wtedy to po kolejnej przecenie) tylko o nowych graczy, którzy o grze słyszeli tylko z opowiadań albo z newsów na serwisach branżowych. Oni łapią konkretny przekaz - w tym przypadku najstarszy czy najdłużej funkcjonujący fansajt pisze, że gra jest za droga (czyli "nie opłaca się jej kupić") a wydawca jest słaby (bo "doprowadził markę do upadku"). Pierwsze oparte o podejrzenia, a drugie to nieprawda. Nordic jako pierwszy wydawca od 8 lat postanowił wydać na ten tytuł konkretną kasę i przycisnąć o to, żeby gra była dobrej jakości, więc cokolwiek masz do ludzi z byłego JoWooda, to póki co wszystkie fakty temu przeczą. Porównaj sobie Recurring Evil zainicjowany jeszcze za czasów JoWooda i sprzedawany za 10 EUR z PKHD za 20 EUR i wyciągnij wnioski, bo na razie padły wyłącznie argumenty w stylu "my chcemy więcej", "my chcemy taniej" albo "boję się, że nas wydoją".

Cheers.


Kupić się opłaca, jeżeli cena będzie uczciwa a zawartość gry dopracowana (tu nie mam wątpliwości). Tworząc edycję HD powinniście się spodziewać że ludzie z ciekawości chwycą po starą wersję dla tego waszym głównym atutem w zachęceniu do kupna PKHD jest nie tyle nowy silnik graficzny ale od lat oczekiwany COOP i perfekcyjnie działający multi na skalę Q3 arena. NG patrzy tylko na to co piszą na ich forum a poza nim są ogromne ilosci fanów zawiedzionych przez lata absurdalnej polityki Jowood/NG. Dla tego wielu od razu mówi ze to znów skok na kase, ze jedynka lepsza, że cena za wysoka (mowa o tej EK za 100 dolców po przeliczeniu na nasze ale dajmy sobie z tym spokój, czekamy na polskiego wydawce :) ). Czemu takie maja zdanie? Czemu ja mam takie zdanie o NG/Jowood? Nagrabili sobie swojego czasu i jeżeli chcą zaskarbić sobie u nas teraz pozytywne skojarzenia, muszą na nie zapracować. Od czasu gdy się łapali za modyfikacje darmowe i wydawanie ich jako pełnoprawne gry, to nie było uczciwe wobec fanów i z czasem nastawienie do wydawcy robiło się takie jakie teraz mamy. Dla tego winę ponosi za to ekipa z Jowood, ale nie znaczy że nie mogą tego naprawić. Wystarczy że nie będą znów mieszać w marce PK tak jak to robili wcześniej. Dać wam pole do popisu by zrobić porządną grę i wydać ją tak jak wydawane są inne kasowe produkcje, a nie jak za czasów Resurrection zażyczyć sobie za 6 poziomów, bugfest 60 złotych. W dodatku na boxie pisze jak wół, 6 nowych potworów (naliczyłem 4, a dwa pozostałe są w edytorze nawet nie wykończone), oraz 6 nowych broni, a naliczyłem 5 podstawowych i jedną zlepioną taśmą klejącą. To podlega pod oszustwo, i pewnie byłby pozew zbiorowy gdyby nie to że kupiło tę grę ledwie kilka tysięcy graczy jak nie mniej.

Rozumiesz o co nam chodzi? Nie obchodzili się z fanami jak należy, i jak w przedstawionym powyżej przykładzie z boxem Resurrection, oszukiwali nas, konsumentów. Dla tego mamy ograniczona ufność do tych Panów. Nie tylko ja, większość fanów. Nie zmienia to faktu że nie daję szansy Nordic Games by naprawiło błędy zrobione przez Jowood, byle obchodzili się tym razem fair z konsumentami a konsumenci/fani będą obchodzić się fair z NG. Na pochwały trzeba zasłużyć i czekamy na kolejne kroki wydawcy, by móc ich pochwalić a nie znów przypomnieć coś w stylu "Oho... mamy znów sytuację jak za czasów Overdose czy Resurrection".

te czasy minęły ale pozostały w pamięci fanów. Chcą zaskarbić sobie nasza przychylność. Niech na to teraz zapracują :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 26 wrz 2012, 15:30 
Offline
Zagubiona dusza
Zagubiona dusza
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lip 2012, 7:32
Posty: 25
Czyli żeby nie wlec burzliwej dyskusji - jedyny problem jaki widzę, to fakt, że Ty uważasz że Nordic Games = JoWood, a ja uważam, że nie :) Cała reszta to już tylko pochodna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Painkiller: Hell & Damnation - edycja kolekcjonerska
Post: 26 wrz 2012, 15:43 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2007, 15:02
Posty: 1036
Lokalizacja: Kielce
Sadocommando pisze:
Czyli żeby nie wlec burzliwej dyskusji - jedyny problem jaki widzę, to fakt, że Ty uważasz że Nordic Games = JoWood, a ja uważam, że nie :) Cała reszta to już tylko pochodna.



Ja i wielu wielu innych. Gdzie wyście byli jak wychodził Resurrection xD? Nastawienie do NG zmienię jak udowodnią to swoimi działaniami że zasługują na uznanie nasze i wielu wielu fanów, których pokrzywdzili niszcząc markę PK. Teraz dzięki wam PK wraca na właściwy tor i liczę że NG też tego dopilnuje. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Skin by Lucas Kane