Painkiler - top PainkilerPainkiler - topPainkiler - topPainkiler - topPainkilerPainkiler - topPainkiler - top
Painkiler
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 6:49

Strefa czasowa UTC




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Odp: PK FragMovie 2008 SE
Post: 06 lip 2008, 10:38 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2007, 15:02
Posty: 1036
Lokalizacja: Kielce
Dzięki sprawdzę ale teraz wracajmy do tematu bo widzę że ten fragmovie robi sobie rozgłos niezły :)

_________________
https://zgg.ujk.edu.pl/
https://www.researchgate.net/profile/Pawel_Przepiora


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Odp: PK FragMovie 2008 SE
Post: 06 lip 2008, 11:28 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 cze 2007, 18:51
Posty: 872
Paindemonium pisze:
Dzięki sprawdzę ale teraz wracajmy do tematu bo widzę że ten fragmovie robi sobie rozgłos niezły :)
Nom, będę go oczekiwał z niecierpliwością, bo zapowiada się grubo, ale póki co to CZEKAM przede wszystkim na premierę Pain Paradise.

MATR!X2910 pisze:
pain mógłbyś dać jakiś frag z  swojego starego fragmovie :)
Pain będzie miał jeszcze - tak jak każdy - czas na nabicie nowych fragów, przydałoby się jakieś infa, np. czy xaero nagrywa to bez widocznej broni czy też z widoczną czy obojętnie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Odp: PK FragMovie 2008 SE
Post: 06 lip 2008, 13:10 
Offline
Zagubiona dusza
Zagubiona dusza

Rejestracja: 05 lip 2008, 18:00
Posty: 8
Nagrywam bez widocznej broni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Odp: PK FragMovie 2008 SE
Post: 06 lip 2008, 13:21 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 cze 2007, 18:51
Posty: 872
Wiem, że kryteria w doborze fragów są ostre, ale fajny frag tu popełnił YANS - pierwsza minuta demka -  killua przy złotej zbroi nie dostaje z miniguna, obrywa z rakiety i ginie w powietrzu z kołka. Możliwe, że jesteś bardzo wybredny i odrzucisz; no i nie wiem jak kwestia praw autorskich :P

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 06 lip 2008, 13:36 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Odp: PK FragMovie 2008 SE
Post: 06 lip 2008, 14:02 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2007, 15:02
Posty: 1036
Lokalizacja: Kielce
Xaero proponowałbym ci brać all fragi czy z broniami czy bez... bo jeśli frag jest dobry a wywalasz go z powodu widocznej broni może być troszkę nie fair oraz będziesz miał troszkę mniej fragów. Bez broni jakoś dziwnie mi sie ogląda fragmovie  bo widać tylko latające rakiety i kołki a resztę by zauważyć trzeba kilkakrotnie obejrzeć.

_________________
https://zgg.ujk.edu.pl/
https://www.researchgate.net/profile/Pawel_Przepiora


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Odp: PK FragMovie 2008 SE
Post: 06 lip 2008, 14:09 
Offline
Zagubiona dusza
Zagubiona dusza

Rejestracja: 05 lip 2008, 18:00
Posty: 8
Ye-back pisze:
Wiem, że kryteria w doborze fragów są ostre, ale fajny frag tu popełnił YANS - pierwsza minuta demka -  killua przy złotej zbroi nie dostaje z miniguna, obrywa z rakiety i ginie w powietrzu z kołka. Możliwe, że jesteś bardzo wybredny i odrzucisz; no i nie wiem jak kwestia praw autorskich :P


Wszystko fajnie ale to są demka w formie .pkd co dyskwalfikuje je na wstępie...chodzi o zachowanie jakości i ciągłości wyświetlanego materiału... nie może być tak że część fragów robiona jest z plików .pkd a inne z czystego nieskompresowanego .avi.

Podobnie sprawa się ma jeśli chodzi o wyświetlanie broni..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Odp: PK FragMovie 2008 SE
Post: 06 lip 2008, 17:36 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 cze 2007, 18:51
Posty: 872
xaero pisze:
Wszystko fajnie ale to są demka w formie .pkd co dyskwalfikuje je na wstępie...chodzi o zachowanie jakości i ciągłości wyświetlanego materiału... nie może być tak że część fragów robiona jest z plików .pkd a inne z czystego nieskompresowanego .avi.
Chodzi o to, że fragi mają być nagrywane "na żywo" podczas gry w PK (np. z odpalonym i nagrywającym Frapsem podczas gry)? :>

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Odp: PK FragMovie 2008 SE
Post: 06 lip 2008, 21:11 
Offline
Zagubiona dusza
Zagubiona dusza

Rejestracja: 05 lip 2008, 18:00
Posty: 8
tak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Odp: PK FragMovie 2008 SE
Post: 07 lip 2008, 13:42 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2007, 15:02
Posty: 1036
Lokalizacja: Kielce
Żartujesz Xaero? Tak to będzie tak zamulało że szok i jak uzyskasz 100fps... nie każdy ma sprzęta wymiatacza. Chyba że ktoś siądzie na specu i będzie nagrywał ale tylko momenty walki a i tak będzie to cud jeśli uda mu się to nagrać... całej walki na frapsie nie ma sensu nagrywać... wielki plik by była dobra jakość a słaba przy dużej. Ja preferuje nagrywanie demka a potem na zmodyfikowanym configu by grafika i efekty odpowiadały filmikowi puścić demko i zapamiętać kiedy włączyć frapsa i nagrać tylko te 10-15 sekund  w momencie gdy jest akcja i frag. Innego sposobu nie znam by komp nie zamulał podczas gry. Chyba że jak już mówiłem... spectator.

_________________
https://zgg.ujk.edu.pl/
https://www.researchgate.net/profile/Pawel_Przepiora


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Odp: PK FragMovie 2008 SE
Post: 07 lip 2008, 14:04 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 cze 2007, 18:51
Posty: 872
Ja się domyślam, że to wszystko zostało już przekalkulowane przez pomysłodawcę projektu i jego komputer daje radę. Właściwie wszelaka pomoc w zdobywaniu fragów może wiązać się jedynie z rolą ofiary, bo jak pisał xaero wcześniej chodzi o zachowanie jakości i ciągłości wyświetlanego materiału, czyli nagrywanie na spectatorze nie ma sensu, bo wyświetla się nick gracza a jak się nagrywa na komputerze gracza to oczywiście go nie ma, na dodatek ktoś może mieć włączone w PK++ "colored icons" a inny nie, a trzeci nie ma w ogóle tegoż moda lub używa jeszcze innych ulepszaczy.
:)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Odp: PK FragMovie 2008 SE
Post: 07 lip 2008, 18:06 
Offline
Zagubiona dusza
Zagubiona dusza

Rejestracja: 05 lip 2008, 18:00
Posty: 8
Paindemonium pisze:
Żartujesz Xaero? Tak to będzie tak zamulało że szok i jak uzyskasz 100fps... nie każdy ma sprzęta wymiatacza.


No nie każdy ma dlatego nie kazdy nagrywa takie fragmovie...ja mam do dyspozycji mocnego kompa oraz 4,3gb materiału do zrobienia więc mogę zrobić wiele materiału i to dobrej jakości.

Paindemonium pisze:
Chyba że ktoś siądzie na specu i będzie nagrywał ale tylko momenty walki a i tak będzie to cud jeśli uda mu się to nagrać... całej walki na frapsie nie ma sensu nagrywać... wielki plik by była dobra jakość a słaba przy dużej.


Nieprawda...Ja nagrywam wszystko z mojej pozycji jak gram. Wchodzę na mapkę daję ready (nawet na ffa) i mam full framerate przy nagrywaniu. To prawda pliki wychodzą ogromne...ale wypasionej jakości... a dysk mam duży  :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Odp: PK FragMovie 2008 SE
Post: 07 lip 2008, 18:09 
Offline
Zagubiona dusza
Zagubiona dusza

Rejestracja: 05 lip 2008, 18:00
Posty: 8
Ye-back pisze:
Ja się domyślam, że to wszystko zostało już przekalkulowane przez pomysłodawcę projektu i jego komputer daje radę. Właściwie wszelaka pomoc w zdobywaniu fragów może wiązać się jedynie z rolą ofiary, bo jak pisał xaero wcześniej chodzi o zachowanie jakości i ciągłości wyświetlanego materiału, czyli nagrywanie na spectatorze nie ma sensu, bo wyświetla się nick gracza a jak się nagrywa na komputerze gracza to oczywiście go nie ma, na dodatek ktoś może mieć włączone w PK++ "colored icons" a inny nie, a trzeci nie ma w ogóle tegoż moda lub używa jeszcze innych ulepszaczy.
:)


Coś w tym jest..ale wiem że taka pomoc jest możliwa zresztą ja każdą pomoc przyjmę chetnie i wszystko rozważę. Dla niedowiarków króciutki fragment jednego fraga...zrobiłem go wczoraj. Plik jest wykrojony z całego meczu i poddany kompresji. Zajmuje 23mb i jest to jeden frag...raczej nie znajdzie się w fragmovie to go pokazuję.


http://odsiebie.com/pokaz/273719---cee0.html

Pojawia się okienko czarne i nad okienkiem jest pobierz ten plik video... HF


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Odp: PK FragMovie 2008 SE
Post: 07 lip 2008, 19:50 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 cze 2007, 18:51
Posty: 872
Dzięki.

Mam małe pytanko do forumowiczów czy ta scenka chodziła płynnie u Was? U mnie nie - domyślam się, że to kwestia mojego sprzętu (który notabene może w końcu zupgradeuje).
Pozwoliłem sobie z ciekawości zabawić się tym pliczkiem i jakimś tam programem WinAVIVideoConverter udało się mi skompresować do formatu  z rozmiaru 22 MB do 2.2 MB bez specjalnej utraty jakości.

Oczywiście płytkę będę chciał ;]

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Odp: PK FragMovie 2008 SE
Post: 07 lip 2008, 19:56 
Offline
Zagubiona dusza
Zagubiona dusza

Rejestracja: 05 lip 2008, 18:00
Posty: 8
jak za drugim razem odpalasz i ci tnie to masz słaby komp :) A z taką kompresją nie musze nagrywać bo 2mb pliki....hmm z 5h materiału by wyszło :) nie muszę iść na kompromisy jakości..bedzie git ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Odp: PK FragMovie 2008 SE
Post: 07 lip 2008, 20:08 
Offline
Kr
Kr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 cze 2007, 18:51
Posty: 872
xaero pisze:
A z taką kompresją nie musze nagrywać bo 2mb pliki....hmm z 5h materiału by wyszło
:lol2:

a tak na poważnie - spoko - już dawno temu zrozumiałem, że chcesz mieć maksimum pewności, że nie straciłeś na jakości. Zawsze mawiam "rób swoje" :)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Skin by Lucas Kane