Painkiller
http://forum.painkiller.ugu.pl/

GameSpy umiera
http://forum.painkiller.ugu.pl/viewtopic.php?f=1&t=1025
Strona 1 z 1

Autor:  Paindemonium [ 14 kwie 2014, 17:46 ]
Tytuł:  GameSpy umiera

Pierwszy Painkiller jak i wszelkie dodatki przeznaczone do niego, zawierające tryb multiplayer były oparte na działaniu ze znanym wszystkim GameSpy. Otóż serwery te nie były ostatnio zbyt popularne w czasach gdzie Steam i inne podobne mu platformy zaczęły przejmować pałeczkę w obsłudze gier po sieci. Jeszcze 10 lat temu, gdy Painkiller się narodził, była to jednak bardzo popularna platforma, na której stawiano serwery a całe gry były pod nią podpięte, tak jak nasz stary Bólobójca. Niestety, to 31 maja się skończy, na dobre.


Oficjalnie GameSpy w tym dniu ostatecznie zamyka wszystkie serwery a co za tym idzie <b>ponad 800 gier straci swoje fundamenty do rozgrywek sieciowych</b>. Wśród nich niestety jest i Painkiller. Sprawa jest prosta. Najprawdopodobniej nie zagramy już po sieci w te gry, chyba, że zostanie otwarte okno do stawiania nieoficjalnych serwerów. Niestety spora część gier jest zespolona z GameSpy a przy takich grach jak stary PK, który supportu już nie ma, nie ma, co liczyć na jakiekolwiek łatki w celu zapewnienia ciągłości bytowej w sieci. Wśród nowszych tytułów znalazły się takie gry jak Borderlands, Crysis 2 czy nawet Arma II. W te gry po prostu już nie zagramy po sieci.

Dla przypomnienia, w tym roku swojego żywota dokona też znienawidzony Games for Windows Live, ale w tym wypadku większość gier pod tym systemem zostanie przygarnięte przez inne platformy, lub dostanie łatkę od twórców pozwalającą na grę, ponieważ GFWL pozwalało też grać w singla z wymaganym połączeniem internetowym... Bez tej platformy po prostu już nie odpalimy gry.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/